Wigilia szkolna

W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną społeczność naszej szkoły spotkała się, by uczcić pamiątkę Bożego Narodzenia. Jest to szczególny dzień, gdyż gromadzi razem wszystkich uczniów,  nauczycieli i pracowników szkoły. Z samego rana odbyły się wigilie klasowe z wychowawcami w salach. Następnie na sali konferencyjnej tę ciepłą, świąteczną atmosferę wzbogacił organizowany co roku „Koncert kolęd i pastorałek”. Zwieńczeniem zaś całodziennej uroczystości było przedstawienie biblijnej historii narodzenia Jezusa w formie jasełek oraz fragmenty “Opowieści Wigilijnej”. Dzięki naszym młodym artystom przenieśliśmy się w magiczny czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, napełnieni radością oraz wzbogaceni w przeżycia, do których wracamy wspomnieniami. Na koniec ksiądz  oraz dyrekcja szkoły przekazali zgromadzonym swe życzenia oraz refleksje związane z tajemnicą Bożego Narodzenia a następnie przy melodii kolęd wszyscy połamali się opłatkiem. Roziskrzona choinka, niepowtarzalny, świąteczny wystrój klas, spożywanie tradycyjnych wigilijnych potraw przygotowanych przez rodziców, wspólne kolędowanie wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój.